Kakegurui – 4

Sık sık bu çeşit hareketli yazı kullanmalarına bayılıyorum para için vs

‘3. bölüm’ kuralına uyarak “fanservis bu seri yeaa” diyip seriyi bırakan arkadaşlara güle güle diyor, su gibi akıp giden dolu dolu 4. bölümle devam ediyoruz.

Nasıl geçtiğini bile anlamadığım, Umineko izlercesine troll ve ciddiyetin yine çok güzel harmanlandığı bir bölümdü. Yeni karakterler sağlı sollu savrulurken oynanan oyun aceleye getirilmeden gelecek haftaya bırakıldı. Jabami’nin geri planda kaldığı ilk bölüm diyebiliriz, koca bölümün %5’inde yer aldığı için yan karakter konumunda gibiydi.

Ses olmadan bu sahne görsel olarak aynı etkiyi vermiyor, manga > anime diyebilirim

Öncelikle loli kızla tanıştık. Yeterince sinir bozucu olduğunu geçen hafta söylemiştim. Aslında yine sinir bozuculuğunu devam ettiriyor, minik bir Umaru-chan gibi geziniyor ortalarda. Nasıl kumar oynayacağını hiç bilmiyorum “video oyun” temalı bir şey olursa tadından yenmez. Ayrıca Mary ile konuşurken yaptığı soğuk ses tonu ve suratı bir anlığına kanımı dondurdu, hiç beklemiyordum. Mangada çok daha güzelmiş o sahne, kontrol ettim.

Bütün gözler en ince detayına kadar çizilirken seninkiler neden boş NEDENNN

Bu esnada etrafta dolanan ve geçen bölümlerde de dikkatimi çeken “yardımcı kız” var. Neon rujlu ablanın yardımcısı falan diyordum ama komple hepsinin yardımcısı olarak çalışıyor. Yardımcıdan ziyade bana köle gibi geldi o kız. Seride herkesin gözleri çok güzel ve dolu dolu çizilmişken, o kızın gözleri hep donuk donuk bakıyor. Önceki bölümlerde de bu detay vardı fakat bu bölümde resmen insanı rahatsız edecek seviyedeydi. Gülümsüyor, konuşuyor veya şaşırıyor ama gözleri hep donuk. Açılışta neon rujlu ablanın yanağından yaladığı kızdı, mazo mudur nedir.

I know the feel

Rus ruleti olacak tahminen diye düşündüğümüz ve hakkında haklı da çıktığımız deli manyak kızla tanıştık. Şu dakikaya kadar Jabami’ye kumar bağımlısı dediğim için utandım zira bu kız Jabami’den çok daha ağır bi vaka. Tam Jabami’nin istediği gibi riski tavana çıkarıyor ve risk arttıkça bundan aldığı zevk/haz tavanlara çıkıyor. Tuvalette orgazmik sahnenin gerçekçiliğine girmiyorum, hentailerde böyle realistik yapmıyorlar be. Ayrıca müzikler enfes ötesiydi bu sahnede. Animenin hiç saklamadan küt diye bu tarz sahneleri de yüzümüze vurması güzel olmuş. Sansürlenseydi hiçbir manası kalmazdı. Jabami’yi koruduğu sahnenin hemen akabinde Jabami’yi oyuna davet edecek diye düşündüm ama Jabami teşekkür ederek uzaklaştı oradan. Sıradaki oyun bununla mı yoksa loliyle mi acayip merak ediyorum.

Böyle bir aşağılama şekli yok ❤

Gelelim Jabami’ye. Daha geçen bölümdeki kedi sahnesi için bir şey demiştim. Jabami kumardan ve bunun getirdiği risklerden zevk alıyor evet; ama her zaman bir sınır var. O kadar da değil dediği yerler var. Ama hiçbir zaman zayıflık göstermiyor zira bunu yapmak onlara istediğini vermek olur. Geçen bölüm onun ağlayıp zırlamasını beklemişlerdi ama kedicik moduna girince ürküp kaçtılar. Yine bu bölüm soyunmasını istediklerinde otomatikman reddedip ağlayacağını beklediler muhtemelen, sonra da ona zorbalık yapabileceklerdi. Jabami tam istedikleri gibi soyunmaya başladı, aynı kızlarda olduğu gibi ürküp kaçmalarını bekliyordu muhtemelen. Nitekim adamın arkasındaki 2 salak ufaktan tırsmaya başlamıştı fakat liderleri çıt bile çıkarmadı. Tam o noktada duruyor Jabami ve gayet aşağılayıcı bir şekilde reddediyor. Dayak da kaçınılmaz oluyor haliyle. Bu sahnelerde Jabami’nin yüzünü doğru düzgün hiç göstermiyorlar zaten. Sadece bir saniyede adamın sinirlenmesinden keyif aldığını görüyoruz, bu da onunla ne kadar alay ettiğini gösteriyor. (Mazoluk belirtisi sayamıyorum, onun sevdiği şey başka.) Anime stüdyosuna sonsuz alkışlar Jabami’yi çok güzel aktarabildikleri için.

Mükemmel monolog sinematiği

Bir de işin Mary kanadı var. Görüyoruz ki hayat Mary için giderek zorlaşmaya devam ediyor. Şimdi de okulda kaybedenleri bir de hayat planının beklediğini öğreniyoruz. Zengin aileler arası çıkar odaklı evlenmeler gayet normal bir şey olduğu için okul tamamen buna hizmet ediyor bir yandan. Geçen bölüm sonunda neon rujlu ablanın eline Jabami ve Mary’nin belgeleri geçmişti; fakat bu bölüm sadece Mary’e verildi bu belge. Hatta bölüm başında Jabami’den daha paranın da tahsis edilmediğini öğrendik. Torpil geçiyorsunuz olm kıza ayıptır.

Ah Mary vah Mary

Kedi ve köpek konumuna geçen arkadaşlar için grup halinde kumar servisi sunuyor okul. Bu şekilde borçlar kapanabiliyor, hatta karşındaki insanın borcunu kendine para olarak getirip kâr bile sağlayabiliyorsun. Beklendiği üzere Mary ve Jabami aynı takıma düşüyor, açıkçası ikisinin bu şekilde yakınlaşması çok hoşuma gitti. Hatta özellikle o sümsük çocuğun etrafta dolanmaması ayrı güzel oldu. Sürekli yenilip durduğu için herkes Mary’i hafife alıyor ama Jabami gelene kadar koca sınıfı tek başına idare ettiği detayını unutuyorlar. Nitekim bu bölüm de ezilecek ve aptal durumuna düşecek diye bekleyen izleyicilere uzun bir süre unutulmayacak troll face yine Mary’den geliyor.

“Yüz ifadeleri çok çirkin yea” diyen güruha gelsin ❤

Oyun kısmına gelirsek ilginç bir oyun oynadılar, açıkçası pek de heyecanlı değildim oynanacak oyun için. Yine 2-3 el sonra neler döndüğünü anlarız diye düşünmüştüm. Ama anime bu konuda beni baya yanılttı. Hem birkaç el gördük, hem de Mary ve diğer elemanın oyun süresince neler düşündüğüne şahit olduk. Zaten herkes “acaba hangisi hile yapıyor” diye düşünerek izliyordur oyunları eminim. O sessiz sesiz oturan 4. kıza takıldı muhtemelen gözünüz. Aynı oyunu yöneten abla gibi onun da gözleri donuk donuktu. Hepimiz o kızdan ve diğer çocuktan hile beklerken, asıl troll Jabami ve Mary’den geldi. Üstelik tam burada bölümü bitirerek hype’ı tavana çıkardılar. Birden Jabami’nin göğüslerini karşımda bulunca “yok artık bitti mi?” diye kontrol ettim. O kadar hızlı aktı animenin 2. yarısı.

Gelecek hafta

Reklamlar

5 thoughts on “Kakegurui – 4

 1. “Bütün gözler en ince detayına kadar çizilirken seninkiler neden boş NEDENNN”
  Kişilik şeysi. Kesin kötü karakterdir bu. Kötülerin gözleri simsiyah olur. Niye? Öyle işte >_>
  Hele “ama özünde çok iyi bi’ insan” türünden kötülerdense, o özündeki iyilik açığa çıktıkça gözlerinin ayrıntı kazanması, dadından yinmez.
  Alternatif olarak ruhsuz bir karakter de olabilir, ruhlandıkça benzer süreç işler.
  At fava bekle 😛

  Beğen

  • Ya kız zaten köle gibi kullanılıyor, bot karakter ruhsuz karakter diyeceğim ama bu sefer de o üstte koyduğum pislik gülüşü yaptı. Belki bu son oyunda hile unsuru olarak kızın gözlerini kullanıyorlardır ayna niyetine kim bilir 😛 (anam ne uçtum)

   Şeytan diyor mangasını aç oku bak öğren…. ama hayır! :<

   Beğen

Düşüncenizi Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s