Nagi no Asukara – Final

Nagi no Asukara - 26 -7

O kadar berbat bir sondu ki, haftalarca final görüşlerimi yazamadim buralara. Daha çok içimden gelmedi. Bu kadar güzel bi materyal anca böyle heba edilebilirdi, yediniz beni haftalarca.

En son Manaka uykusundan uyanmiş, cici cici reaksiyonlara girmişti. Sonradan öğrendik ki Manaka’nin “aşik olma yetisi” elinden alinmiş. Tanrinin hedeleriymiş bunlar hadi dedik belki güzel bi yere bağlarlar. Manaka’nin boş boş gözlerle etrafa bakmasi, ne Tsumugu ne Hikari’ye karşi olan hislerini hiç öğrenemeyecek olmamiz vesaire belki güzel bi sona bağlarlar diye umut verdi. Ama nerdeee.

Miuna’nin boş boş çabalamasini izledik, önce Hikari’nin peşinden koşup sonra Manaka gelince “hadi Manaka’yi sevdiğini söyle, bir daha söyle, bir daha!” diye zorla kendine işkence çektirmesi falan boşa vakit kaybiydi. Miuna’yi bu kadar yapmacik hale sokmamaliydilar.

Nagi-no-Asukara-Episode-25-Image-0026

Sonra 10 küsur bölüm ardindan yeniden bir seramoni daha yapiyoruz ama bu sefer tahta bi hatun kullaniyoruz sacrifice için. E salaklar geçen seramonide ne olduğunu ne çabuk unuttunuz, Manaka ölüyordu ne diye hepiniz birden biniyosunuz gemilere? Neticede Miuna denizin dibini boyluyor bu sefer, bir tanriça edasiyla Manaka’ya enasini ve aşik olma yetisini geri vererek.

Bu bölümlerdeki en güzel materyal, Uroko-sama’nin geçmişi idi. İlk kurban edilen kiz, tanrinin aşik olduğu kiz üzerinden çok güzel bir anlatim geçiyordu. Oralardan bi konuya bağlarlar falan dedim ama oradan da bir şey çikmadi. Sonunda saçma sapan “aşk her şeyi çözer, sevgi süperdir, yaşasin hayat!” diye genel, klişe, alakasiz bir mesaj vererek seriyi sonlandirdilar. Üstüne bir de ManakaxMiuna sarilmalari, fanservisler eklenince iyice çekilmez oldu. Herkes mutlu herkes mesut, e anacim hani burada suffering? Bunun için mi bekledik o kadar ay?

Nagi-no-Asukara-Sayu-Confesses

Bir diğer güzel materyal ise Sayu’nun Kaname’ye olan itirafi idi. Gözlerim doldu, aferin kiz şu şovda bi sen iyisin gerisi boş dedim.

İlk ending’deki foreshadowing de etkileyiciydi, tek tek oradaki her şeyin seride gerçekleşmesi gözümüzü ending’in şarki sözlerine çevirdi. Orada denizin bilmemnesinin köpüklere dönecek olmasindan bahsediyordu yanliş hatirlamiyorsam. Buradan dedik ki ulan Hikari = The Sea benzetmesi çok yapildi, Hikari ölecek mi yani vay be süper olur diyorduk ki o da olmadi. Lanetler girsin size lanetler.

Neticede final puanim 7.5 oldu o da güzelim animasyon hatrina. Karakter olarak geniş bir yelpazesi ve güzel bi gelişim vardi. Akari, Uroko, Sayu ve Akari’nin babasindan bahsediyorum. Gerisi çöptü. Manaka’dan önce nefret ettirip, sonra sevdirip sonra da iğrendirdiler. Tü size.

Reklamlar

Düşüncenizi Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s