Nagi no Asukara 13-14-15-16-17

ss (2014-02-24 at 07.50.29)

Tomoebi ❤

Nagi no Asukara aslen 13. bölümde başliyor.

Akari’nin düğününü, Boatdrift seramonisiyle birleştiriyorduk en son. Herkes seramoniden önce hisleriyle yüzleşmiş, içinde hiçbir şey birakmadan derin uykuya hazirlanmişlardi. Düğünden önceki son hazirliklar yapiliyor.

Ena'yla temas ettiğinde parlayan kiyafet çok hoş. Kenarda Akari'nin eşi uğursuzluk getirir diye bakamiyor ahaha

Ena’yla temas edince parlayan kiyafet çok hoş. Kenarda damat uğursuzluk getirir diye bakamiyor

Sonunda haftalardir hazirlandiğimiz seramoniyi görüyoruz. Gerçekten o kadar ay beklediğime değdi. Tekrar tekrar izlememe sebep oldu, müziğinden görseline kadar gerçekten etkileyiciydi. Her sahnesini alip koyasim var sağa sola.

Şimdi gözlerimizi seramoniye çevirelim:

Bastir Hikari

Bastir Hikari

Düğün konvoyu da gelmiş

Düğün konvoyu da gelmiş

Üstte Akari ve diğer tekneler giderken, ayni anda denizin altindakiler de uykuya daliyorlar. Uroko ve Akari’nin babasi aşağida dolaşirken, Uroko’dan Akari’ye çok güzel bir düğün hediyesi geliyor:

Tekneye suyun altindan işiklarla yol yapiyor harika

Tekneye suyun altindan işiklarla yol yapiyor harika

Herkes içinden deniz tanrisina “biz beraber yaşamak istiyoruz” diye dua ederken, tanri cevap veriyor elbette.

Sacrifice zamani~~

Sacrifice zamani~~

Ve dalga kiyamet kopuyor. Akari ve Tsumugu denizi boyluyor. Akari’nin peşinden Manaka ve Hikari, Tsumugu’nun peşindense Chisaki ve Kaname atliyor. Tam Tsumugu’yu gemiye çikardiklarinda Chisaki’nin Tsumugu’ya sarildiğini görünce birdenbire kiskançlik krizine giren Kaname, çareyi kendini denize salmakla buluyor:

Bay baaay

Bay baaay

Akari’yi ne kadar uğraşirsa uğraşsin yukari çikaramayan Manaka, çareyi kendisini kurban olarak sunmakta buluyor. Hikari her ne kadar peşinden yüzse de, deniz tanrisi onu denizin dişarisina savuruyor.

Manaka denizin dibini boyluyor tabii.

Manaka bu sahneden sonra denizin zeminine çok sert bir şekilde çarpiyor.

Alin size seramoni

Alin size seramoni

Veeee time skip girer~
Şehirde buzul çağinin bir benzeri yaşanmiş denebilir. Her yer epey soğuk, denizin üstünü komple buzlar kaplamiş. 5 senelik bi ilerlemeden bahsediyoruz. Chisaki/Tsumugu 19 yaşinda, Sayu ve Miuna 14 yaşinda. Bunun nereye gittiğini görüyoruz elbette.
ss (2014-02-24 at 08.16.08)

;_______;

;_______;

Chisaki bir hastanede hemşire olarak çalişmaya başlamiş. Malum deniz tayfasindan hayatta kalan kimse olmadiği için, karadaki insanlara epey problem oluyor Chisaki’yi ne yapacaklari. Chisaki 5 sene önceki faciadan sonra uzun bir süre psikolojik sorunlar yaşiyor. Tsumugu’nun dedesi, Chisaki’yi evine aliyor ve beraber yaşamaya başliyorlar. Tsumugu deniz altindaki hayat üzerine bi adamla araştirma yapiyor. Dedemizin durumu ağirlaşiyor ve hastaneye kaldiriliyor. Ev de Chisaki ve Tsumugu’ya kaliyor genelde, eh haliyle Tsumugu boş kalmiyor Chisaki’ye karşi (Kİ BEN BUNU GÖRMÜŞTÜM KAÇ BÖLÜM ÖNCE).

Akari saçlari uzatmiş, üstüne bir de çocuk yapmiş. İsmi Akira

Burada Akira’nin hamilelik zamanlarindan bazi sahneler görüyoruz. Çocuk yapmak gibi bir planlari yokmuş zira maddi durumlari pek iyi değilmiş. Midesi bulanmaya başlayinca korkmaya başlayan Akari, hamile olduğunu farkettiğinde çocuğu aldirmayi planliyor. Miuna’nin duygu sömürüsü sağolsun çocuğu doğurmaya karar veriyor.

Miuna ve Sayu da büyüdüler tabii. Miuna daha canli bi kiz, Sayu'ysa yaramazliklarini birakmiş akillanmiş artik

Miuna ve Sayu da büyüdüler tabii. Miuna eskisinden daha konuşkan, Sayu’ysa daha sakin olmuş

Bu arada öğreniyoruz ki, Tomoebi artik denizin üzerinden de gözükebiliyormuş. Tomoebi, serinin başlarinda çok nadiren gözüken bir işik oyunuydu. Güneşin denize yansimasi vesairesiyle denizin altinda sanki 3 tane güneş varmiş gibi duruyordu. Şimdi denizin üzerini buzlarin kaplamasi ve bazi değişik olaylarla artik akşam 8 civarinda karadan da görülebilir hale gelmiş.

Tsumugu'da boy uzamasi harici fiziksel bir değişiklik göremedim

Tsumugu’da boy uzamasi harici fiziksel bir değişiklik göremedim

Bir flashback de buralarda görüyoruz. Chisaki’nin yaşadiği zor günler üzerine. Tsumugu’nun dedesi, Chisaki’ye kendi torunuymuş gibi bakiyor (öhöhöhö). Tsumugu’ya davranmadiği kadar nazik davraniyor, ne kadar eksiği varsa tamamliyor, okula gönderiyor.

Böyle devam et

Böyle devam et

Akşama Tomoebi var demiştim, öğrenciler falan herkes o çevrede yemek falan yiyor Tomoebi’yi görmek için. Derken denizde bir işik patlamasi, bir çinlama duyuluyor. Miuna ve Tsumugu koşuyor hemen. Buzun üzerinde çiplak bi şekilde Hikari’yi buluyorlar. Hiç yaşlanmamiş olduğunu belirtiyor Tsumugu.

Ve Hikari derin uykusundan uyanir

Ve Hikari derin uykusundan uyanir

Birkaç bölüm sonra Kaname de uyaniyor:

Ulan şu barmen amcanin sesini duyabilcek miyiz acaba

Ulan şu barmen amcanin sesini duyabilcek miyiz acaba

Seri bu noktadan sonra Manaka gelene kadar karakter gelişimi üzerine oynuyor. 14-17 arasini karakter karakter şöyle özetleyecek olursam:

-Chisaki tam Hikari’ye karşi olan hislerini unutup Tsumugu’ya yönelmişken Hikari’nin birden gelmesi onu sarsiyor. Üstelik aralarinda tek büyüyen ve değişen kişi kendisi olduğundan, diğerlerinden farkli hissediyor hep. Abla figürüne bürünüyor diyebiliriz. Bolca aynaya bakiyor artik, değişimini kabullenmesi zaman aliyor. Her ne kadar değişmedim dese de, kişiliğinin değiştiği ortada.

ss (2014-02-24 at 09.15.49)

-Tsumugu ise Chisaki’ye karşi bir şeyler hissediyor ama hiçbir zaman hislerini açmamiş. Kaname’nin ve Hikari’nin de dönmesiyle iyice tutuşuyor Tsumugu ama yine kimseye belli etmiyor hislerini. Çok rastgele bir anda Kaname’ye söyleyiveriyor Chisaki’den hoşlandiğini. Bu çocuktan da yakinda bir atak gelir. Tsumugu’nun Hikari’yle bir sorunu yok tabii, derdi Kaname’yle.

ss (2014-02-24 at 09.17.45)

-Kaname ise Tsumugu ve Chisaki’nin 5 yaş büyümesinden dolayi ergen triplerine giriyor. İkisi ayni evde yaşadiğindan artik resmen kari-koca konumuna gelmişler, e mahalleli de onlari birbirine pek yakiştiriyor. Kaname bu gerçeği kaldiramadiğindan Tsumugu’ya düşman gibi davranmaya başliyor. Sinsi bu çocuk sinsiiiii.

ss (2014-02-24 at 09.19.44)

-Miuna ne hikmetse Hikari’den hoşlanmaya başliyor, hazir şimdi ikisi de ayni yaşta olduğu için. Fakat Hikari’nin gözü hep Manaka’yi ariyor e doğal olarak üvey dayiyla evlenmek pek de kolay değil.  Bu 6 bölüm içerisinde Miuna tekrar denize düşüyor ve garip bir “soyulma” sesi duyuyor. Tam onu duyduğu anda Ena’ya sahip olduğunu öğreniyor.

He he he

He he he

-Sayu, Kaname gelmeden önce Miuna’yi çok kiskaniyordu. Hikari geldi Kaname niye yok diye. Sürekli MiunaxHikari flörtleşmesine dayanamayip ağzina geleni söylüyordu Miuna’ya ki izlemesi çok keyifliydi. Kaname geldikten sonra bolca Kaname’den kaçmaya başliyor utandiğindan. Kaname’nin Sayu’ya yüz verdiği yok tabii, Sayu’nun da Chisaki meselelerinden haberi yok. Yazik bu kiza da he.

Fatality.

Fatality.

-Hikari ise değişime adapte olmakta en çok zorlanan kişi. Miuna büyümüş, Akari’nin çocuğu olmuş, Chisaki büyümüş, Tsumugu büyümüş, şehir tamamen değişmiş. Üstelik Manaka’yi düşerken gören tek kişi olduğundan, Manaka için herkesten 10 kat daha fazla endişeleniyor. Kendini suçlamadan da edemiyor Manaka’yi kurtaramadiği için. Fakat zamanla adapte olmayi başariyor, Miuna’yla iyi anlaşiyor, Chisaki’ye eskisi gibi davraniyor. Denizin altina gitmek için elinden geleni yapiyor, Manaka’yi kurtarmaya karar veriyor.

ss (2014-02-24 at 09.26.12)

Bölüm sonunda öğreniyoruz ki, deniz altindaki şehre girmenin bir yolu bulunmuş (yerini tam olarak belirleyemiyorlardi). Miuna da denize düştüğü zaman duyduğu sesleri hatirlatiyor ve o sesleri takip etmeyi öneriyor. MiunaxKanamexHikari üçlüsü denizin altina girip Manaka’yi bulmayi ve uyuyanlarin halini kontrol etmeyi planliyorlar.

Miuna’ya gelen bu yenilikler gözüme batmiyor değil. Akari hamileyken erkek olacağini da tahmin etmişti. Annesi de eski deniz tayfasindanmiş zaten, belki de bir çeşit sacrifice’di annesi. Sonra kizina bilmem ne oldu falan filan. Bekleyelim.

ss (2014-02-24 at 09.14.11)

Bu da yeni ending, nakarati harika. Nagi Yanagi (serinin ismiyle bağdaşmasi manidar) Bakemonogatari ending’indeki gibi coşturmuş nakaratta valla.

Reklamlar

Düşüncenizi Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s