Nagi no Asukara 04-05-06

Daha 3. bölüm Splash Free diyorduk, hayaldi gerçek oldu

Daha 3. bölüm Splash Free diyorduk, hayaldi gerçek oldu

Çok gerilerde kaldim fakat üçer beşer şu seriyi artik toparlamanin zamani geldi.

4. Bölüm
Bölüm genelde deniz vs kara-insanlari olarak devam etti, ufak tefek olaylar yüzünden herkesin birbirini suçlamasi arayi iyice kiziştirdi. En sonunda da öğrendik ki, ufak tefek olaylarin sebebi aslinda konuyla hiç alakasi olmayan 2 küçük lolimizmiş. Bu tarz olaylar da kisa bi flashback + asabi oğlanimizin bir adim daha olgunlaşmasina vesile oldu.

Ahtapotu kuçu kuçu diye çağirmak

Ahtapotu kuçu kuçu diye çağirmak

Flashback kisminda öğrendik ki, ergen oğlanin ablasi zamaninda sessiz lolinin annesiyle çok iyi arkadaşmiş. Sessiz loliyle de pek güzel anlaşiyorlarmiş. Kadin ölünce zamanla bizim abla, arkadaşinin kocasiyla vakit geçirmeye başlamiş evlerine gidip onlara yemek yapmiş vesaire. Ufak lolimiz de memnunmuş ablayla vakit geçiriyoruz iyi güzel diye. Zamanla bunlarin “evlenebilme” olasiliğini düşününce, annesi gibi o ablayi da kaybediceğini düşündüğünden dolayi evden kaçan ergen moduna girmiş.

Sessiz loli, hentai ouji'deki kiza benziyor gibi

Sessiz loli, hentai ouji’deki kiza benziyor gibi

O kadar tantanadan sonra deniz ve kara insanlari arasindaki sorunlar özür dilemeyle çözülüyor ve friendship point biraz daha artiyor.

Açaydim kollarimi iki yana gitme diyeydim ;_;

Açaydim kollarimi iki yana gitme diyeydim ;_;

Neticede bu bölüm pek bir ilerleme kaydedemeden bitti, sadece arkadaşlik bakimindan biraz daha kaynaşiyoruz.

5. Bölüm

Ahan da flashback bölümü geldi, bu bölüm manzara açisindan coşuyoruz. Flashback bahane manzara şahane.

Bu sahnede ufak loli evden kaçmişti, Akari'nin ruh halini yansitiyodur belki arkaplan

Bu sahnede ufak loli evden kaçmişti, Akari’nin ruh halini yansitiyodur belki de arkaplan

Herkes evden kaçan loliyi arayadursun, ablamiz kizin babasiyla oturup bi yerde düzgünce konuşuyor ağliyor ediyor. Olay özetle şöye: küçük loli, ablamizin da tipki annesi gibi bir gün öleceğinden korktuğu için ergenliğe başvuruyor. Ablamiz da ben kimim ki utanmadan bu kiza annelik edeyim diye ergenliğe başvuruyor. Aslinda iki taraf da hakli, arada kalan babaya yazik ;_; WOMEN.

Bir diğer manzara

Bir diğer manzara

Olaylarin diğer tarafinda ise, bizim küçük-kezban Manaka ortaliği kariştirmaya devam  ediyor. Ne kadar gereksiz bir karakter arkadaş. Bu bölüm de yanlişlikla olgun-kizin aslinda asabi oğlani sevdiğini öğrendi. Alin buradan buyrun, drama üzerine drama göreceğiz -ki hiç çekilebilir bir şey değildir- nereye varir sonu bilinmez.

Eeee sen çocuklu dul adamin evine böyle çat pat gidersen olacaği bu

Eeee sen çocuklu dul adamin evine böyle çat pat gidersen olacaği bu

Küçük lolimiz evden kaçtiktan sonra bizim veletler kizi buluyor, tersane tadinda bir mekana götürüyorlar. Yemekler şunlar bunlar. Çok ilgi çekici olmasa da, ne kadar çok farkli mekan o kadar çok farkli çizim demek benim için. Her animede okul + nehir kenari + ağaç orman görmekten çizimler hep ayni gelir olmuştu, bu tarz farkli mekanlar iç açici olmuyor değil.

Loli gaza gelip denize atladi.. ATLADİN DA NOLDU ALLASEN.

Loli gaza gelip denize atladi.. ATLADİN DA NOLDU ALLASEN.

Bu sahneden sonra da boooolca “birini seversek çok aci çekiyoruz, en iyisi sevmemek böylece kafamiz rahat panpa” muhabbeti var. Biz onlari boşverelim de, ara sahnelerde geçen tren istasyonu, tersane vb manzaralar çok nefisti. Ekstradan da şöyle bir şey de aldik:

Adamlar resmen uğraşmiş "bunlar boş konuşurken izleyicinin içi bayilmasin bari" diye

Adamlar resmen uğraşmiş “bunlar boş konuşurken izleyicinin içi bayilmasin bari” diye

Sonuç olarak bu ikili, ablanin dükkanin oralarda uyuyakaliyorlar. Ablamiz gelip ikisini görüyor, başliyorlar ağlamaya ki içimi epey burktu izlerken. Akari (abla)’nin seiyuusu mükemmel bir iş çikardi bu bölüm, 2 kere ağlamasinin haricinde bağirirken ederken çok etkileyiciydi.

;____________________;

;____________________;

Neticede dramanin tavan yaptiği bir bölümdü.

6. Bölüm

VE GELDİK SWİMMİNG BÖLÜMÜNE. Her okullu slice-of-life animede %100 elbet bir kez bulunan “denize gidelim” “okulda yüzme dersi varmiş yeni farkettik” olaylari bizde de 6. bölüm patladi. Make us free na splash~

Bizim zamanimizda soyunma odasina gidilir, ne var ne yok meydana serilirdi. Bunlar daha kibar

Bizim zamanimizda soyunma odasina gidilir, ne var ne yok meydana serilirdi. Bunlar daha kibar

Klasik benim göğüslerim büyük, ooo kizlar geliyor beyler göğüslere for espirileri bir yana, ara ara güldüğümüz yerler de oluyor. Neticede fanservis bölümü gibi başliyor, pek bir beklentimiz yok.

Sen daha hiçbir şey görmedin dostum.

Sen daha hiçbir şey görmedin dostum.

Bu swimming bölümün önemli kismi ise şu, karadaki cool oğlanimiz vs denizdeki asabi oğlanimiz. Denizden gelme bir balik olarak asabi oğlanimiz, kara çocuğunu geçemezse büyük bir sorun olurdu. Ama şunu da unutmayalim, karadaki çocuğun dedesi de denizden gelme biri. Kaninda var yani, oraya bir gönderme olabilir bu tarz sahneler.

KAPAK.

Yariş esnasinda nasi oluyorsa birden ergen oğlanimiz tirnağini kanatiyor. Son zamanlarda gördüğüm en iç ciz edici sahneydi, öyle şey pat diye ekranda gösterilir mi kardeşim tirnak bu ;_; Acisini hissettik resmen:

İGGGGGGHHHHKKKKKKKKKK

İGGGGGGHHHHKKKKKKKKKKNNNNNNNNNNOOOOOOOOOOOOO

Taa bölümler önce bizim küçük kezban, çocukluk arkadaşinin bu asabi oğlandan hoşlandiğini öğrenmişti. Tipki iyi niyetli görünmeye çalişan kezban gibi, dakika başi oğlanin gözüne sokuyor olgun kizi (chii). Chii-chan senin için endişelendi, Chii-chan da gelmek istiyo dimi Chii-chan, hadi revire Chii-chan’i da götürelim. Bu kadar da belli edilmez, Chii-chan da doğal olarak ok-bye diyip gidiyor hiç takmiyormuş gibi. Ben olsam ben de öyle yaparim napiyon kardeşim yani.

Sen de kimsin be kizim, yeterince drama var zaten kaç kurtar kendini

Sen de kimsin be kizim, yeterince drama var zaten kaç kurtar kendini

Bu sinsi oğlandan hala bir şeyler bekleyen ben, anlayamiyorum amaç nedir. Oğlanin peşinden herkes koşuyor, ufak loliler de buna hasta. Ama adamin 3 bölümde toplasan 5 dakikalik sahnesi yok. Gizliden fanservis mi acaba.

Friendship point daha da üst seviyelere ulaşti bu bölüm. Geçen bölümlerde çatlak loli bizim onca bölüm uğraşarak yaptiğimiz Wooden-Maiden’i parçalamişti. Şimdi herkes bir araya geldi, tekrar yapmaya uğraşiyorlar. Klasik comedy-ecchi-school_life animelerinde gördüğümüz hebele hübele muhabbetlerini burada da görüyoruz.

Atölyedeki masalarin yipranmiş olmasi hoş bir ayrinti

Atölyedeki masalarin yipranmiş olmasi hoş bir ayrinti

Fakat anime nasil başariyorsa, tam ehehehe diye giderken işin içerisine ya bi drama sokuyor ya da ciddi bir olay patliyor. Bu kismi güzel, ama her seferinde romance-drama’si sokmak iç bayabilir. Ciddiyet istiyoruz ciddiyeeeeeet.

Burada patlayan drama ise, olgun kizin “Hadi Chii-chan, endişeleniyosun dimi sen de” diye her lafi bizim kiza döndüren kezbana daha fazla dayanamayişi oluyor. Mekani terkediyor.

“Kizi evine kadar birakma” tabirinin bambaşka bir hali bu da

Kezban kizimiz ağlaya ağlaya sessiz balikçi çocuğu buluyor, flashback giriyor. Denizde çok nadir olan bir olay varmiş, yaz aylarinda kar gibi yağan tuz tanecikleri havada top halinde dönmeye başlarmiş. En sonunda güneşin de işik yansitmalariyla, sanki 3 tane güneş varmiş gibi gözükürmüş.

Ufak Manaka çok şeker

Ufak Manaka çok şeker

Zamaninda bu olgun kiz hepimiz birlikte izleyelim kafasiyla herkesi toplamiş ama kezban kizimiz kezbanliklariyla meşgul olduğu için geç kalmiş görememiş. Olgun kiz da atarlanmiş why why why diye. Şimdi bu bölüm o üç güneşi tekrar görüyoruz. “DRAMA BAHANE MANZARA ŞAHANE” ZAMANİ DEMEK BU.

Arkadaki seslerle (saniyorum ki yunus baliklari) sonunda huzuru buluyoruz

Arkadaki seslerle (saniyorum ki yunus baliklari) sonunda huzuru buluyoruz

Tam da o 3 güneş muhabbetinin üstüne şans eseri Manaka suyun altindayken bu olay gerçekleşiyor. Bir koşu bizim olgun kizi kolundan tuttuğu gibi getiriyor buraya “aha bak ben de gördüm ben de gördüm” diye. Garip kiz valla. Bizim diğer 2 oğlan da çaktirmadan bunlarin yaninda duruyor aslinda, onlar da öyle bi garip.

TOMOEBİ PLEASE.

TOMOEBİ PLEASE.

Bu müthiş manzarayla bölümü kapatiyoruz. O kadar boş drama falan var ama, animasyonda seri hakkini veriyor işte ne yapayim. Şu tarz şeyleri aylarca görmek için katlanabilirim. Veeee ending.

Başta ending şarkisini hiç sevmemiştim ama full versiyonu gelince dinleye dinleye sevmeye başladim. hiii hiii hiii hiii diye arkaplandaki seslerden olsa gerek, farkli bi hava katmiş.

Neticede bu da böyle bir seri, puanim hala 7.5/10

Reklamlar

2 thoughts on “Nagi no Asukara 04-05-06

 1. Resimlere göre metin yazmak benim yapmaktan en çok hoşlandığım yorumlama şekli esasen. Ona nedenle izlememe rağmen okuyup duruyorum yazılarını. Keyifli olmuş gene…

  Beğen

  • Şu 6. bölümden sonra çok garip şeyler olmaya başladi 10. bölümü de bi izleyeyim heyecanla yazicam yaziyi çok göz doyurucu sahneler var, arti soru işaretleri falan filan güzel gidiyor hafiften.

   Aşk üçgenlerini biraz dengeleseler süper olacak, karakterlere çok özenmişler. Her bölüm karakterler biraz daha olgunlaşiyor, character development mi denir ne denir o çok sağlam bu seride.

   Beğen

Düşüncenizi Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s