Nagi no Asukara – 03

Make us free na splash

Make us free na splash

Serimiz giderek izlemeseniz bir şey kaybetmeyeceğiniz 7/10’luk fantasy/drama/romance üçgeninde ilerleyen serilere dönüşüyor. Manzara hala güzel tabi.

Bu bölüm daha çok balikçi oğlan ve atarli ergenimizin arasindaki buzlarin yavaşça erimesiyle ilgiliydi. Her bölüm olduğu gibi, bu bölüm de kezban kizimiz gereksiz gereksiz hareketlerde bulundu. İşin en sevdiğim kismi ise, her bölüm deniz/kara yaşami ile ilgili çatişmalar veya ayrintilarla ilgili bilgilendirme olmasiydi. Tahmin ettiğimiz bir bilgiyi verdiler ama sonuna bir süpriz eklemeleri işin boyutunu değiştirdi.

99 dönem yapmişlar 100'ü tamamlayamamiş adamlar yazik valla

99 dönem yapmişlar 100’e tamamlayamamiş adamlar yazik valla

Geçen bölüm ablamizin yasak aşk yaşadiğini ahali öğrenmiş, kizi deniz tanrisina götürmüşlerdi. Biz orada ne olduğunu öğrenemedik tabii ama saniyorum ki klasik “o adamlar görüşmeyeceksin” lagalugalari çektiler kiza. Biz bu arada eski okula gidiyoruz niyeyse, aman zaten maksat sağda solda güzel çizimler görelim onlar naparlarsa yapsinlar haha

Adamlar su altinda müzik yapiyor abi ya

Adamlar su altinda müzik yapiyor abi ya

Kizlarimiz evlilik hakkinda klasik kezban muhabbetlerini yapiyorlar. Kezban kizimizin balikçi çocuk hakkinda öpüşmeler ve evlenmeler hakkindaki heyecanli konuşmasini ergen oğlanimiz duydu tabi. Ne zaman anlayacak şu kizin kezban olduğunu acaba.

Ergen oğlanimizin annesi

Ergen oğlanimizin annesi

Abla-kardeşin geçmişinden bazi sahnelerle dolu bu bölüm, ablamizin nasil olgun olduğunu ama aslinda sessiz sessi ağladiğini vesaire görüyoruz. Ergen oğlanimizin hafiften akli başina geliyor, erkek olmaya bir adim daha atiyor. Ben bunu serinin ortalarinda beklerken 3. bölümde olmasi güzel tabi.

Bu emmiden bi şeyler hortlayacağini zaten biliyorduk da, amca soru işareti üstüne soru işareti katiyor

Bu emmiden bi şeyler hortlayacağini bariz zaten, amca soru işareti üstüne soru işareti katiyor

Ergen oğlan, ablasinin gönlünü çalan adami iki patakliyayim diye gündüz takip ediyor arkadaşlariyla. Taaa balikçilarin evine kadar geliyorlar, bizim balikçinin dedesi badass zaten izin vermiyor direk pata küte dövüyor ergeni. Bu sirada işte klasik deniz/kara arasi kurallari anlatiyorlar.

Ben senin popişini yerim sipaya bak nasi da yüzüyor

Ben senin popişini yerim sipaya bak nasi da yüzüyor

Öğreniyoruz ki, kara-deniz insani arasinda ilişki olur ve bir çocuk doğarsa, bu çocukta Ena (yani denizde yaşamalarini sağlayan deri tabakasi) oluşmuyormuş. O yüzden de eğer karadan biriyle evlenirlerse direk köyden atiyorlarmiş, istese de çocuğu gelemeyecek zaten köye.

Karaya çikar çikmaz kuru olmalarinin sebebi de Ena'nin bir özelliğiymiş

Karaya çikar çikmaz kupkuru olmalarinin sebebi de Ena’nin bir özelliğiymiş

Bizim balikçinin dedesi, ergen oğlani bir güzel bayiltmişti havada savurup. Ergenle balikçi oğlan burada biraz bro point kasiyorlar. Derken beklediğimiz süprizi aliyoruz, hepimizin tahmin ettiği bir şeydi zaten:

Amca çakti gözümüze Ena'yi burada

Koldaki pariltiya dikkat; amca çakti gözümüze Ena’yi burada

Tam konuyu konuşacaz elbette ki izin vermiyorlar, hemen diğer elemanlar geliyor mekana. Bu meselenin nereye gittiğinin görür gibiyiz hepimiz zaten.

Aga adamlarda telefon var ya

Aga adamlarda telefon var ya

Abladan öğrendik ki, abla bizim kara-çocukla muhabbeti alakayi kesmiş. İşlerin o kadar basit olmayacağini hepimiz biliyoruz.

Ertesi gün yine okuldayiz, bol bol bro ve friendship point kasiyoruz. Espriler o kadar komik değil elbet ama içinizi de baymiyor. Onlar eğlenince siz de öyle böyle eğleniyorsunuz, bölümü ilerletmeye kadar gelmiyor durum. Zevk meselesi tabii, bilemem.

Omoi omoi ni se-se-se ah oh~~

Omoi omoi ni se-se-se ah oh~~

Açikçasi oğlanlarin bu şekilde eğlenmelerini izlemek eğlenceli geldi bana, klasik birbirini döverek eğlenmeleri falan. O kezban kizlarin muhabbetlerini izlemekten kat kat kat daha iyi, keşke bunlar hep beraber bro bro takilsa da kezban kizi boşverseler ;_; (yaoi, shounen ai meraklisi da değilim ha)

Sirtiniza biri atlarsa kesin çözüm: gidiklayin

Sirtiniza biri atlarsa kesin çözüm: gidiklayin

Gün sonunda ergen oğlanimiz, ablasinin yavuklusunu ablanin çaliştiği dükkana giderken görüyor. Tam sessizce olanlari izleyecek, arkadan her bölüm sinsi planlar yapan loliler gelip çocuğa saldiriyor.

Öndeki ufaklik bizim alageyik şiirini okuyan kizin anime versiyonu seride

Öndeki ufaklik bizim alageyik şiirini okuyan kizin anime versiyonu zaten

Üstteki resimde arkada bulunan kiz, bizim ergenden yardim istiyor. Bölüm sonu süprizinde görüyoruz ki, o kiz aslinda bizim ablanin yavuklusunun kiziymiş. Bu ikili de o yüzden sürekli ablanin dükkanina zarar vermeye çalişiyorlarmiş. Annesine noldu acaba veya annesi Ena’ya sahip mi merak ettim.

ss (2013-11-16 at 12.05.54)

Aşk meşki birakip biraz ciddiyete bağlasak güzel olacak aslinda, öbür türlü full romantizme bağlayinca içimiz bayildi biraz sanki. 20 küsur bölüm çekilecek şey değil bu kadar aşk meşk. VN tadinda gidiyor seri hafiften, müzikleriyle esprileriyle vs.

O sessiz çocuktan hala bir süpriz bekliyorum, insanin hiç mi repliği olmaz koca seride.

Reklamlar

2 thoughts on “Nagi no Asukara – 03

    • Ya çok aman aman bi akicilik yok seride ama fantastik olarak güzel bi ortam var. Nereye gideceğini de göremiyorum şu an serinin, 26 bölümü olmasina rağmen. Kaldi ki daha 1 senelik bir manga olmamasina rağmen böyle bi bütçeyle anime gelmesi dikkatimi çekmedi değil. Süpriz falan bi şeyler bekliyorum ileride.

      Manzara güzel evet, huzur buluyoruz baliklar falan 😛 Bir de mantiksal olarak bazi şeylere açiklama getirseler güzel olucak. Su altinda teknoloji nasil var mesela “it’s magic we dont have to explain shit” derlerse olmaz 😀

      Beğen

Düşüncenizi Paylaşın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s